Wycieczka do Zoo 2018!

W przedostatnim dniu dyżuru wybraliśmy się do krakowskiego Zoo. Wpasowaliśmy się w "okienko pogodowe" i po śniadaniu pojechaliśmy do Krakowa.  Oglądaliśmy piękne egzotyczne ptaki, wspaniałe małe i duże drapieżniki, dostojne żyrafy, zebry, tapiry i wiele innych zwierząt. Jednak największym powodzeniem cieszyły się foki, pingwiny i oczywiście słonie. Zwiedzaliśmy ogród zoologiczny trzy godziny zagryzając paluszki, drożdżówki i banany. W końcu taka wyprawa wymaga dodatkowego "wzmocnienia"!!!

Kolejna bardzo udana atrakcja!....i w ogóle nie byliśmy zmęczeni!!!

tło szablon z dzikimi zwierzętami w parku 1308 6270

Wycieczka do Pizzerii w Czernichowiepizza na pojedyncze białym tle 1147 165

Jedną z atrakcji wakacyjnego dyżuru była wycieczka do pizzerii w Czernichowie!

Pani Grażynka , właścicielka pizzerii poczęstowała nas pyszną pizzą, a Panowie, Konrad i Piotr, kucharze tutejszej pizzerii opowiedzieli o tym, w jaki sposób przygotowuje się to pyszne danie. Pokazali nam najważniejsze składniki. Największym zaskoczeniem było wąchanie drożdży. Jak to jest? Taka pachnąca pizza, a takie "dziwnie  pachnące" drożdże i na dodatek niezbędne w cieście. Podczas delektowania się przysmakiem oglądaliśmy film na dużym ekranie i czuliśmy się  prawie jak w kinie... To była fajna atrakcja!!!

Wakacyjny dyżur  2018!

W okresie od 1 do 13 lipca w naszym przedszkolu odbywał się wakacyjny dyżur dla  dzieci  z przedszkoli  na terenie Gminy Czernichów. Przedszkolaki  nasze gościły dzieci z Wołowic, Rusocic, Kłokoczyna  oraz z Przegini Duchownej. Nasi  Goście  mieli możliwość poznać nowych kolegów i zawrzeć nowe znajomości, a może nawet przyjaźnie..? Czas szybko zleciał na zabawach oraz różnych atrakcjach. Mamy nadzieję, że koledzy z innych przedszkoli miło spędzili u nas czas. Życzymy wszystkim udanych wakacji.

Do zobaczenia za rok!!!

szczęśliwi dzieci bawić się w boisku 1308 5913

Pożegnanie ks. Proboszcza!

W dniu 27 czerwca 2018 r. delegacja dzieci wraz z opiekunami i dyr. Elżbietą Galos uczestniczyła w pożegnalnej Mszy Św. w Kościele Parafialnym. Przedszkolaki w krakowskich strojach pożegnały ks. Proboszcza Wiesława Grzechynię słowami wiersza oraz wręczyły kwiaty i pamiątkowego misia.

Pani dyrektor dziękując ks. Proboszczowi za wieloletnią posługę i współpracę z przedszkolną rodziną powiedziała, że  "... nie ma piękniejszego podziękowania jak uśmiech dzieci, Ich szczęście i radość...., a takie były dzieci w obecności ks. Proboszcza. "

Za wszystko bardzo dziękujemy i  życzymy księdzu Proboszczowi dużo zdrowia i wielu łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej!!!

W czerwcu zakończyła się realizacja programu matematycznego

„Matematyka jest wszędzie”.

Zapraszamy do „Galerii Fotograficznej” i zakładki „Projekty”.

MAT

piłki nożnej piłka blisko fachowego słupka bramki 23 2147820706

Przedszkolaki kibicami!

Mundialowe szaleństwo opanowało praktycznie wszystkich, nawet najmłodszych, dlatego też 20 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień kibica.

Tego dnia dzieci ubrane były w biało-czerwone barwy i miały za sobą różne kibicowskie gadżety-flagi, szaliki, czapki. Wszystkim udzielił się piłkarski nastrój.

Radości było dużo, a my w ten sposób pokazaliśmy, jak można mądrze i kulturalnie kibicować.

Wszystkim życzymy radosnego i mądrego kibicowania, a piłkarzom ogromnego sukcesu!!!

graduation tle absolwentow sylwetk 23 2147632028

Pożegnanie  Starszaków  2018 !

W dniu  15 czerwca  w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków z grupy Starszej. Starszaki  słowami wierszy i piosenek podziękowały  nauczycielom, pracownikom przedszkola oraz Pani Dyrektor za wszelką  pomoc i opiekę, którą były otoczone przez wszystkie lata pobytu w przedszkolu. Koledzy i koleżanki z grupy Średniej i Młodszej przedstawiając program artystyczny również pożegnały swoich starszych kolegów. Uroczystość była pełna wzruszeń i łez.

Pani Dyrektor życzyła dzieciom i Rodzicom wspaniałych wakacji oraz wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

dzieci bawiące się na łące 1308 261

Akcja "Małopolska na rowery - 100% emocji" 2018!

W ramach kampanii "Małopolska na rowery - 100% emocji"  nasze przedszkole  wzięło udział w akcji zbierania używanych rowerów dla dzieci i wychowanków domów dziecka oraz Stowarzyszenia "Siemacha". Przedszkole nasze przyczyniło się do sukcesu  kampanii  społeczno-promocyjnej zorganizowanej  przez  Województwo  Małopolskie pod patronatem Marszałka Jacka Krupy, o czym dowiedzieliśmy się po otrzymaniu podziękowania od Pana Marszałka.

Zebraliśmy aż dziewięć rowerków!!! Pragniemy gorąco podziękować rodzicom za zaangażowanie się w tę akcję i okazane SERCE!!!

Parafiada  2018!

W dniu  10 czerwca przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym na corocznej Parafiadzie organizowanej przez proboszcza Parafii Czernichów ks. Wiesława Grzechynię.

Wszystkie grupy przedstawiły piosenki dla Mam i Tatusiów oraz tańce: Krakowiaka, "Taniec Kwiatów" do muzyki Piotra Czajkowskiego oraz taniec Jagódki.  Pomimo dużego upału dzieci dzielnie zaprezentowały swoje wokalne i taneczne umiejętności. Mamy nadzieję, że nasz występ dostarczył widowni wiele miłych wrażeń!!!

Dzień Dziecka  w "Wioskach Świata"

W  dniu  4 czerwca z okazji Dnia Dziecka , przedszkolaki wybrały się "zwiedzać  Świat".  Dzieci uczestniczyły w wycieczce do  Parku Edukacji Globalnej w Krakowie. W  krótkim czasie miały okazję przemierzyć prawie całą kulę Ziemską  i poznać  życie ludzi na różnych kontynentach.

Poznały domy i tryb życia mieszkańców Afryki, Papui, Mongolii, obu Ameryk, Australii oraz Arktyki.  Dodatkową atrakcją były warsztaty zorganizowane dla każdej grupy wiekowej w " innej części Świata".  Dzieci  nie dość, że miały wspaniałą zabawę to dodatkowo poszerzyły swoją wiedzę o życiu  kolegów z innych dalekich krajów.

Wycieczka nam się udała!!!

wioski swiata park edukacji globalnej 105 1 1396867560