Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej

Wycieczka na lotnisko!

W dniach 7 i 14 czerwca 2019r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Lotniczej  przy krakowskim lotnisku w  Krakowie - Balicach.  Przedszkolaki  przeszły krótki "kurs" , podczas  którego poznały kolejne etapy przygotowania i odprawy lotniczej przed rozpoczęciem podróży.

Dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po lotnisku, gdzie wolno, a gdzie nie wolno wchodzić. Dodatkowo zostały poinstruowane o zasadach  bezpieczeństwa, na które same mogą mieć wpływ (n. p. zgłaszanie opuszczonego  bagażu). Spotkały się też z psem pomocnikiem , który również "pracuje" w służbie ochrony lotniska.

Przedszkolaki  obejrzały teatrzyk opowiadający o podróżach lotniczych, miały też wspaniałą okazję zobaczyć z tarasu widokowego startujące i lądujące samoloty.

Centrum Edukacji Lotniczej bardzo nam się podobało i poznaliśmy wiele ważnych informacji na temat bezpiecznych podróży samolotami!

samolot