luty

INSTRUKCJA do Systemu kontroli dostępu

Szanowni Rodzice !

Poniżej zamieszczona zostaje instrukcja wdrożenia i posługiwania się nowym systemem  otwierania drzwi wejściowych do Samorządowego Przedszkola w Czernichowie.

System ten ma na celu podniesienie standardu zapewnienia  bezpieczeństwa dzieciom przebywających na terenie naszej placówki uniemożliwiając im  samodzielne  opuszczenie przedszkola , jednocześnie zabezpieczając niekontrolowany  wstęp osobom postronnym. Aplikacja do systemu jest darmowa i bezpłatna

Elżbieta Galos – dyrektor Sam.Przedszkola w Czernichowie

INSTRUKCJA   do  Systemu kontroli dostępu

1. Możliwość otwierania drzwi od zewnątrz przy pomocy :

a) Smartfon z systemem Android wspierający technologię NFC

b) breloczek : System nie wspiera systemu iOS, ponieważ Apple w obecnej wersji systemu nie daje możliwości korzystania z funkcji Smard Card.

Osoby, których telefon nie spełnia wymagań systemu oraz osoby, które nie posiadają telefonu - otwierają drzwi breloczkiem.

Koszt zakupu breloczka to cena 2 zł za sztukę ( na zasadzie kaucji , która zostanie zwrócona przy odbiorze breloczka np. końcem roku szkolnego )

2. Możliwość otwierania drzwi od wewnątrz:

a) przycisk (zwalnia drzwi na 5 sekund)

b) przycisk bezpieczeństwa (zwalnia drzwi na stałe, używany jest ten przycisk tylko w sytuacjach awaryjnych)

3. Aplikacja na system Android Aplikacje pobiera się z sklepu Google Play.

Aplikacja jest darmowa  dostępna dla wszystkich pod adresem: Kliknij Tutaj

Aplikacja po pobraniu jest nieaktywna - użytkownik nie jest w stanie przy jej pomocy otworzyć drzwi.

Aby aktywować aplikację, należy zeskanować kod QR.

Kod QR posiada zarządca budynku tj. Dyrektor przedszkola

( również Intendent ) . Kod  udostępniany jest do zeskanowania tylko upoważnionym osobom.

Komunikacja między czytnikiem, a smartfonem lub tagiem ( tj. breloczkiem ) jest szyfrowana i bezpieczna .

Aplikacja nie gromadzi żadnych danych o użytkowniku.

Aby aktywować aplikację, należy kliknąć w przycisk :

„Zeskanuj kod / zmień kod” i zeskanować kod QR.  I wówczas aplikacja zostaje aktywowana. Aby otworzyć drzwi należy przyłożyć telefon do czytnika. Aplikacja nie musi być uruchomiona, telefon nie musi być odblokowany. Jeżeli telefon nie wspiera wymagań systemu, drzwi otwiera się przykładając breloczek .