photo2.png
photo1.png
photo3.png

 

przedszkole czernichow jpg

 SZANOWNI RODZICE !

Podajemy nr konta na który można

dokonać przelewu bankowego

za korzystanie z usług przedszkola:

64 859100070060043004620013

 

DANE DO PRZELEWU

NA RADĘ RODZICÓW:

 Ryszka Beata

 Nr konta:

85 8591 0007 0061 0438 8675 0001

 Tytuł: Imię i nazwisko dziecka, grupa

adres e mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

kaciklogo

Koronawirus - Procedury - Informacje

INTERNETOWE PRZEDSZKOLE

wrzesien

Dzisiejszych odsłon41
Ilość wszystkich odsłon316541

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

 

Zapraszamy do zapoznania się

z Ramowym Rozkładem Dnia

Samorządowego Przedszkola w Czernichowie

 

 

RAMOWY  ROZKŁAD  DNIA

SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W CZERNICHOWIE

  Godziny pracy przedszkola  :  7.00 – 17.00

 

7.00 – 8.30 –  SCHODZENIE SIĘ DZIECI ; zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, nawiązywanie kontaktów indywidualnych dziecko-nauczyciel; praca z dzieckiem zdolnym oraz z dzieckiem o szczególnych potrzebach edukacyjnych ; obserwacja dzieci - prowadzenie indywidualnych  rozmów z dziećmi; tworzenie okazji do wymiany informacji ,prowadzenie obserwacji przyrodniczych; praca indywidualna z dzieckiem lub małym zespołem dzieci. Porządkowanie sali zabaw; zabawy i ćwiczenia ruchowe .

8.00 - 8.30 – w gr. średniej i w gr. starszej zajęcia z religii  (wtorek, czwartek )

8.30 – 8.45 – przygotowanie  do  śniadania : czynności higieniczne, czynności samoobsługowe, pełnienie dyżurów ;

kształtowanie  nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych

8.45 – 9.00ŚNIADANIE  – wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie nawyków grzecznościowych

9.00 – 10.30 – zajęcia  edukacyjne  realizowane w oparciu o podstawę programową oraz o dopuszczony zestaw programów wych. przedszkol.; czas i rodzaj zajęć dostosowany do możliwości wiekowych i rozwojowych dzieci

10.30DRUGIE ŚNIADANIE – kształtowanie nawyków higieniczno-kulturalnych

10.40 – 11.50 – zabawy dowolne w  sali lub na przedszkolnym placu zabaw;  czynności organizacyjne,

samoobsługowe, wycieczki, spacery;  zabawy  i gry sportowe, ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę dziecka na świeżym powietrzu; prace gospodarcze, porządkowe ,ogrodnicze ; tworzenie okazji  do obserwowania ,eksperymentowania ,odkrywania ,podejmowania  zabaw badawczych , konstrukcyjno-technicznych . Poprzez kontakt  ze sztuką ,muzyką , literaturą – wspieranie  działań twórczych, artystycznych dzieci ; rozmowy indywidualne z dziećmi , zabawy dowolne wg własnego wyboru dzieci ; obserwacja dzieci przez nauczycieli

11.50 – 12.00 – przygotowanie  do  obiadu, kształtowanie  nawyków  higienicznych i zachowań prozdrowotnych

12.00 – 12.30 – OBIAD ; kształtowanie nawyków zdrowotnych i kulturalnych

12.30 – 12.50 –  zajęcia wyciszające , bajko-terapia , słuchanie muzyki relaksacyjnej, czynności porządkowe, samoobsługowe;  w gr. młodszej : przygotowanie do odpoczynku na leżaczkach

12.50 – 14.30 – w gr. młodszej odpoczynek na leżakach przy muzyce relaksacyjnej ; zabawy wyciszające

 w gr. starszych :  zajęcia  edukacyjne wg programu ; zajęcia dodatkowe wg harmonogramu ; zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci w kącikach zainteresowań na sali lub w ogrodzie; ćwiczenia utrwalające wiadomości z  zajęc edukacyjnych, zajęcia korekcyjno- kompensacyjne; wspieranie rozwoju dzieci poprzez zabawy dydaktyczne ,ćwiczenia mowy ,artykulacyjne , oddechowe itp.; zabawy ruchowe, konstrukcyjne ; zabawy  rozwijające percepcję wzrokową ,słuchową , zabawy kołowe , zabawy grafomotoryczne, zabawy z wykorzystaniem sprzętu ogrodowego ;                                 

 praca nauczyciela o charakterze obserwacyjnym ;zabawa ruchowa organizacyjna ;

 czynności porządkowe i samoobsługowe – przygotowanie do podwieczorku

 14.30 – 14.45PODWIECZOREK – kształtowanie nawyków higieniczno-kulturalnych

 14.45 – 17.00 –   ROZCHODZENIE SIĘ  DZIECI ; na sali lub w ogrodzie  - zabawy ruchowe, zabawy swobodne wynikające z potrzeb i zainteresowań  dzieci ; zabawy i gry dydaktyczne ,konstrukcyjne, zabawy tematyczne;

praca indywidualna  z dzieckiem; praca nauczyciela o charakterze obserwacyjnym

           

Zatwierdzony  w dn. 29.08.2019 r przez  : 

Elżbietę Galos  - dyrektora Samorządowego  Przedszkola w Czernichowie  oraz

Radę Pedagogiczną – pozytywną opinią ( Uchwała Nr.2/2019/2020 z dn. 29.08.2019r)

                                                      

                                   

Nasze Przedszkole jest czynne od godz. 7.00 do godz. 17.00. Przedszkole składa się z trzech oddziałów:

Grupa I - JAGÓDKI
Dzieci 3; 4 - letnie

Grupa II - ŻABKI
Dzieci 4;5 - letnie

Grupa III - BIEDRONKI
Dzieci 5; 6 - letnie

Zapraszamy