"Starszaki przypominają, jak zachować się przy stole"

talerz

Dzieci w ramach realizowanego programu prozdrowotnego ,,W zdrowym ciele zdrowy duch, o tym wie już mały Zuch” wzięły udział w zajęciach, dotyczących dobrych manier. Starszaki  przypomniały, jak należy kulturalnie zachować się przy stole, aby jedzenie potraw sprawiało przyjemność. Dzieci zwracały uwagę na mycie rąk przed posiłkiem, prawidłową postawę siedzącą, unikanie  mówienia z pełnymi ustami i korzystania z serwetki.  Przedszkolaki uczyły się prawidłowego nakrywania stołu, układania talerzy i sztućców. Zdobytą wiedzę i umiejętności dzieci mogły sprawdzić w czasie przygotowywania stołu do obiadu w przedszkolu. Na zakończenie Starszaki obiecały, że będą pomagać rodzicom nakrywać stół do wspólnych posiłków w domu.