rsz ope zabawa sztuką

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Zabawa sztuką" , w dniu 11października 2022 r., w grupie Biedronek odbyły się pierwsze zajęcia mające na celu zarówno zaprezentowanie dzieciom ciekawej techniki plastycznej jak również pobudzenie Ich wyobraźni i inwencji twórczej, co jak widać na załączonych zdjęciach nie było trudne.

Starszakom bardzo spodobała się ta forma działalności artystycznej. Wykonały po kilka prac tworząc za pośrednictwem kartoników i farb własne kompozycje  liniowe będące obrazem  otaczającej Ich rzeczywistości.  Zajęcia te stały się inspiracją do tworzenia przez dzieci opowiadań o swoich pracach oraz snucia domysłów na temat  znaczenia wypowiedzi artystycznych swoich kolegów.